Leke sökücüler

Leke sökücü ve leke çözücü ürünler nasıl kullanılır. Leke çıkarıcı çeşitleri leke giderici ürünlerin kullanım şekilleri. Hangi lekeler için hangi leke çıkarma ürünleri kullanılmalıdır ki leke çıksın. Leke çıkarıcı ürünlerin yanlış kullanım örnekleri. Leke giderici ürünlerin kullanımlarındaki hatalar ve evde leke temizleme nasıl yapılır. Leke temizliği öncelikleri nelerdir.

Leke sökücüler
Leke sökücüler

Leke temizleme olarak kullanılan leke sökücüler çeşitleri

Leke sökücüler kendi aralarında leke çeşidine göre ayrılırlar. Fakat biz her üründe yaptığımız gibi bu ürünlerde de ayrımları önce fiziksel ve kimyasal şekline göre yapacağız. Akılda kalması daha kolay oluyor. Okuyanın benimsemesi ve biraz bilgilenmesi çok daha kolay şekilleniyor. Dolayısı ile bize gelen sorularda düşüyor. Bizde siz çözüm bulduğunuz için mutlu oluyoruz.

Leke sökücüler çeşitleri

Fiziksel ve kimyasal leke çözücü ve leke giderici ayrımları öncelikle fiziksel ayrımlarını yapalım.

 1. Sıvı leke sökücüler.
 2. Toz leke çözücüler.
 3. Jel leke giderici ürünler.

Şimdide kimyasal özelliklerine göre leke çıkarma ürünleri ayrımlarını yapalım.

 1. Alkali leke temizleme ürünleri.
 2. Asidik leke çıkarma ürünleri.
 3. Ph nötr leke çıkarma ürünleri.

Bir diğer ayrımda üretilen hammadde şekillerine göre ayrım yapılabilmektedir.

 1. Su bazlı leke sökücüler.
 2. Solvent bazlı leke sökücüler.

Solvent bazlı leke sökücüler ayrımı çok fazla olduğu için girmiyorum. Çünkü sadece buna özel bir yazı yazmak gerekir. Alkol bazlı klor bazlı gibi çeşitleri sıraladık mı siz bu yazıyı okumazsınız.

Leke giderici ürünler ile leke temizliği hataları

Hemen ilk duyduğunuzu bir leke üzerinde denerseniz o son denemeniz oluyor bilesiniz. Çünkü hatanın geri dönüşü yoktur yada çok ama çok zordur unutmayınız.

 1. Kesin ve net sonuç olmadan leke çözücü denemesi yapmayınız.
 2. Bilmiyor iseniz kuru temizleme veya bir uzmana danışınız.
 3. Lekeli bir çamaşırın yıkanması demek o lekenin artık çok daha zor çıkacağı anlamına gelir. Bu nedenle asla lekesi çıkmayan bir çamaşırı yıkamayınız.
 4. Deneme yaptığınız ürün bir sonraki leke giderci için bir engeldir. Muhtemelen artık her denediğiniz başarısız olacaktır.

Leke çıkarma ürünü ev kullanıcıları için öneriler

Ev kullanıcıları leke çıkarma ürünleri için mutlaka uzmanına danışmalıdır. Çünkü genellikle internetten okuyarak deneme yapanlar veryansın ediyorlar. Bu bilinçsizliğin önüne geçmek için biz öneride bulunmayacağız. Çünkü bizim hitap ettiğimiz kesim sanayi bu nedenle endüstriyel leke sökücüler ile ilgili yardımcı olabiliriz. Boya lekesi nasıl çıkar pas lekesi nasıl çıkar gibi sorularınıza mesa kimya sitesinden cevap bulabilirsiniz. Daha detaylı tüm lekeler üzerine gelen soru cevapları vardır. Evinizde pas sökücüler kullanımınız var ise sayfamızı ziyaret edin.