Pas sökücüler

Pas sökücüler genel sanayi kullanım şekilleri içinde önemli bir yer tutar. Pas sökücü ürünlerin yapısı gereği kullanım şekilleri de farklıdır. Bu yazıda bu gibi durumlara değineceğiz. ne tip konsantre pas sökücü kullanımı daha iyi sonuçlar verir. Size önerilen pas çözücü ürünler doğrumu yada daha iyi kullanım hangi pas sökücüler için size daha uygun. Bu gibi durumlarda size yol gösterme amacındayız.

Pas sökücüler
Pas sökücüler

Pas sökücüler ve çeşitleri

Pas sökücüler ve çeşitleri kullanım alanına göre değişen özellikler gösterirler. Çünkü bir sonraki işlem ana hatları ile önceki kullanılan ürün özelliğine uygun olmalıdır. Bu ürün özellikleri son işlem ile bire bir uyum sağlaması sorunun baştan çözülmesi demektir. Doğru kullanılacak pas sökücüler her zaman sonuca ulaşmak için önemlidir. Bu önem önceliği iş bittikten sonra tam ve sağlıklı bir işlem için şarttır. Bu nedenle kullanılacak pas sökücü satın almadan önce proseslerinizi gözden geçiriniz. Pas temizleme işlemine geçmeden önce yüzeyde yağ var ise yağ sökücü ile temizleyiniz.

Pas sökücü çeşitleri

Uygulama alanları ve kullanım şekillerine göre pas sökücüler.

  • Silme kullanıma uygun konsantre pas sökücüler
  • Daldırma kullanıma uygun endüstriyel pas sökücü
  • Püskürtme kullanıma uygun pas sökücü kimyasal
  • Sıcak kullanım pas sökücü kimyasallar
  • Pas sökücü sprey olarak kullanımları
  • veya ph seviyelerine göre alkali pas sökücü, asidik pas sokucu ve ph nötr endüstriyel pas sökücü sprey olarak ayrılırlar.

Pas sökücü seçimi nasıl yapılır

Konsantre pas sökücüler içinden size yarayanı seçmek zordur. burada yazı ile çok doğru sonuç alınması bir çok durumda beklenmeyebilir. Direk uzmanına danışmanızda fayda vardır. Çünkü uygulama şekli metalin yapısı ve uygulama sonrası işlemler farklılıklar gösterebilir. Bu nedenle uygulama netleştirmesi yapılmadı ise uzman ile bu durumu netleştirmek için lütfen telefon arayınız. Doğru sonuçların baştan verilecek bilgilere göre belirlenmesi önemlidir. Satın alacağınız firmadan bunun ile ilgili yazılı kullanım talimatı almayı unutmayınız.

Pas çözücü kullanımı nasıl yapılır

Pas çözücü kullanımı kullanılacak yüzeyin yapısına göre değişir. Biz size basit pas çözücü kullanımı nasıl yapılır bunu anlatalım. Aşırı sıcak veya aşırı soğuk yüzeylerde pas çözücü kullanımı yapılmaz. Zaten bu kadar ısıyı yada bu kadar soğuk havayı gören pas zaten çıkmak üzeredir. Bu nedenle konsantre pas çözücü kullanacaksanız öncelikle seyreltmesini yapınız. Su ile kullanılacak yüzey oranına göre kullanıma hazır hazır hale getiriniz. Daha sonra pas çözücü belirtilen kullanım şekli daldırma ise daldırınız. Belirtilen kullanım şekli pas sökücü sprey olarak ise bu yönergelere uyunuz.

Boyalı yüzeyde pas sökücüler ile pas temizleme işlemi yapılacak ise dikkat edilecekler. Boya sökülecek ve tekrar boyanacak ise boya sökücü ile boyasını sökünüz.